Nasze oddziały

Fundacja PGE przygotowała dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat niezwykłą edukacyjną przygodę. Profesjonalna ekipa aktorska odwiedza szkoły podstawowe, świetlice środowiskowe, a nawet szpitale z oddziałami dziecięcymi aby przypomnieć i utrwalić najmłodszym wiedzę o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Podczas spektakli młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się zachować sytuacjach zagrożenia, co oznaczają znaki na transformatorach, a także, jak oszczędzać energię elektryczną. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób zrealizowali podstawę programową. Całość widowiska trwała 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną.

W Rzeszowie 26 maja 2017 r. o godz. 9:00 spektakl został wystawiony w Zespole Szkół nr 8 - Szkoła Podstawowa nr 5, o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej nr 11. Natomiast 27 maja br. widowisko zostało przedstawione podczas VIII Pikniku Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy, którego organizatorem jest Polimedia Sp. z o.o. przy wsparciu pracowników PGE Elektrociepłowni Rzeszów.

W najbliższych miesiącach spektakl zostanie pokazany w ponad 300 placówkach na terenie całego kraju i zobaczy go ponad 30 000 dzieci.

ecrzeszow_site